Tisíce nových možností v Pager Beta 2 CONTENT Update

Matěj Černík

23. 4. 2018

Aktualizace, Obsahy, Šablony, Beta 2

Vzhledem k práci na úžasném webu Gymnázia Nad Kavalírkou se trochu zpomalilo vydávání nových verzí Pageru. Dnes je tu další aktualizace, která zásadním způsobem rozšiřuje možnosti Pageru v práci s obsahy vašich webů.Šablony obsahů

Chcete mít možnost vytvořit v Pageru opravdu cokoliv? Právě takovou možnost přináší nejdůležitější novinka v této aktualizaci. Šablony umožňují vytvořit jakýkoliv obsah, který si můžete snadno přizpůsobit a lehce měnit jeho obsah. Pro krásný vzhled vašich výtvorů navíc Pager dokáže některé vlastnosti vzhledu automaticky odvodit ze vzhledu vašeho webu, takže do sebe vše skvěle zapadá. Navíc jsou šablony natolik flexibilní, že v nich s trochou nadsázky vytvoříte úplně všechno.

Jaké šablony jsem si pro vás tedy hned na začátek připravili? Využívat můžete třeba pole odkazů, které znáte z webu Gymnázia Nad Kavalírkou. Krásně může vypadat i kombinace textu s obrázkem. Pokud máte na webu nedostatek místa, určitě uvítáte možnost tvorby prezentací nebo uspořádání obsahů do záložek. Nebo můžete vyvolat údiv návštěvníků webu pomocí obsahu, který při zájmu uživatele zobrazí další podrobnosti.

Nové schopnosti fotogalerie

I u fotogalerie vycházíme z toho, co už znáte z některých webů, jen všechno dovádíme o krok dál. Pokud si tedy zobrazíte náhled obrázku, co je nového? Návštěvníci webu určitě uvítají možnost procházení fotogalerie pomocí klávesnice. Pokud preferují myš, tlačítka pro přechod na jiný obrázek jsou teď lépe vidět, a navíc je prosto pro klepnutí na ně mnohem větší. Kromě toho jsme celou stránku lépe uspořádali, takže je mnohem přehlednější.

Vylepšené uživatelské rozhraní

S novou aktualizací jsme se zaměřili také na vaše pohodlí při práci s programem. Proto jsme upravili pole pro vkládání odkazu nebo změnili rozložení stránky pro tvorbu textů tak, abyste vždy viděli pole pro výběr stylů textu. Ve fotogalerii třeba také můžete přidávat obrázky i ze správce souborů webu. A ve spoustě nabídek, třeba právě při výběru fotky nebo cíle odkazu, můžete cíl vybrat pomocí dvojitého poklepání na položku.

Další drobnosti

Změn bylo jako vždy mnohem víc, takže jich zmíníme už jen pár. Pokud do textů vkládáte HTML kódy, určitě vás potěší jejich lepší zobrazení v textovém editoru. Samotný editor kódu dostal jiné písmo, takže je přehlednější, a navíc vám pomáhá s formátováním kódu. V neposlední řadě jsme mnoho tlačítek doplnili popisky s nápovědou, takže pokud si nebudete jisti, co zmáčknout, od teď už nebudete muset váhat.

Těšíme se na vaše podněty

Jak jsme již psali, možnosti šablon jsou takřka neomezené. Sami už teď máme spoustu nápadů, ale rozhodně uvítáme všechny vaše návrhy. Vědět nám můžete dát na našem Facebooku nebo v diskuzi pod článkem.

Nebo snad ještě nepoužíváte Pager? V tom případě si ho můžete jednoduše stáhnout.


Pager Factsheet

Velikost programu 962 kB (+132 kB)
Počet řádků kódu programu 30 027 (+5 995)
Počet řádků kódu v řešení 41 340 (+ 6 772)
Číslo revize 435 (+ 169)
Číslo verze programu 85 (+ 5)
Počet chybových kódů 593 (+ 236)
Počet aktualizovaných souborů 88