Skok vpřed s Pager Beta 3

Matěj Černík

28. 9. 2018

Aktualizace, Beta 3

Opět je tu jedna z aktualizací našeho programu, která přichází dlouhou dobu po té předchozí. A opět tu platí, že se delší čekání rovná o to větší náloži novinek.Spousta prázdného místa pro web

Máte hromadu fotek z podařené akce, o které se chcete podělit na svém webu, ale nevejdou se vám na hosting? Počínaje dnešním dnem už nemusíte využívat služeb červeného ovoce (které spousta lidí včetně mě považuje za zeleninu), ale Pager vám snadno všechny fotky nahraje na vaše cloudové úložiště.

Nová architektura webů

Říkáte si, že tohle vás nezajímá? Tak to radši čtěte dál. Weby vytvořené v Pageru jsou totiž teď nejen lépe napsané, ale také mohou být rychlejší a mohou šetřit spoustu dat; při přechodu z jedné stránky na druhou se totiž načítá jen to, co se opravdu změnilo.

Do dalších aktualizací je navíc architektura připravená na možnost lepšího vkládání vašeho vlastního kódu. Chystáme přesně popsanou dokumentaci, díky níž budete moci přesně upravit kód svého webu podle svých představ.

Nové obsahy

Vítanou změnou budou jistě i nové možnosti práce s obsahy webu. Přidali jsme dva nové typy obsahů; události a katalog. Události využijete ve chvíli, kdy často pořádáte různé akce, na něž chcete lidi s předstihem upozornit a následně o nich něco napsat. Katalogy jsou pak skvělým nástrojem pro všechny, kteří něco nabízejí nebo se chtějí pochlubit svými výstupy.

Nové jsou i dvě šablony; obsah vedle obrázku a rozšiřující se obsahy. Šablona obsah vedle obrázku dokáže oživit vaše texty doplněním obrázku po straně textu. K dispozici je navíc varianta s více či méně velkým obrázkem, takže se tato šablona hodí téměř vždy. Druhou šablonou jsou rozšiřující se obsahy, které přinášejí další skvělou porci interaktivity pro uživatele.

Integrace lokálního serveru

Když jste se dříve chtěli podívat na web na svém počítači, museli jste si nainstalovat lokální server. S tím už je teď konec, protože Pager jeho vlastnosti nově obsahuje sám od sebe.

Vylepšení stávajících funkcí

Důležité pro vás jistě nejsou jen funkce úplně nové, ale i ty, které jsme oproti minule vylepšili. A těch je celá řada.

Práce s obsahy

Mnoho úsilí jsme věnovali zpříjemnění a usnadnění práce s obsahy. Nově můžete snadno měnit pořadí obrázků ve fotogalerii, článků nebo položek v šabloně. Přehlednější je také práce s tabulkami, kde je vzhled tabulky mnohem blíže rozvržení tabulky na webu. Navíc vám Pager automaticky kontroluje pravopis textů v buňkách. U šablon můžete do šablony zahrnout i další šablonu, díky čemuž můžete vytvořit opravdu neomezené množství různých provedení obsahu.

Vyhledávání

Úprav se dočkalo i vyhledávání, které je nyní spolehlivější a rychlejší. Umí prohledat opravdu všechny obsahy vašeho webu a nabízí tak ty nejlepší výsledky.

Formátování textu

Dlouho očekávanou funkcí jsou jistě i novinky ve formátování textu. Nově můžete důležité části zvýraznit náklonem nebo tučností. Skvělé je, že takto zvýrazněné části budou potom vyhledávače zpracovávat jako důležitější, což pomůže vašim webům umístit se výše ve výsledcích vyhledávání.

Další úpravy

Úprav bylo samozřejmě provedeno ještě mnohem víc, spousty z nich si ani nevšimnete. Někde je Pager rychlejší (třeba při práci s fotogaleriemi či statistikami obrázků), spousta stránek je lépe prověřená pomocí automatického testování.

Jak vidíte, je toho opravdu dost. Líbí se vám to? Nebo se chcete podělit o nápad na další funkci? Můžete nám napsat v diskuzi pod článkem.

Pager Factsheet

Velikost programu 1 122 kB (+ 140 kB)
Počet řádků kódu programu 36 400 (+ 5 675)
Počet řádků kódu v řešení 48 929 (+ 6 431)
Číslo revize 616 (+ 131)
Číslo verze programu 88 (+ 1)
Počet chybových kódů 1 061 (+ 414)
Počet aktualizovaných souborů 101