Nové možnosti při práci s obsahy a více možností přizpůsobení s Pager Beta 4

Matěj Černík

31. 7. 2020

Aktualizace, Beta 4

Nová verze přináší nový textový editor, nové typy obsahů nebo rozšiřuje možnosti přizpůsobení vzhledu webu. Důraz jsme kladli ale i na stabilitu a spolehlivost programu.Vylepšené obsahy

Abyste měli vždy možnost uspořádat obsah webu přesně tak, jak chcete, přinášíme s novou aktualizací další typy obsahů. Zcela novou kategorií obsahů jsou widgety, které kromě samotného obsahu nabízejí i další funkce. Vytvořit tak nově můžete kontaktní formulář, díky kterému můžete být neustále v kontaktu se svými čtenáři, můžete si lépe přizpůsobit plug-in sociální sítě Facebook nebo můžete nejnovější články ze svého blogu umístit kamkoliv na web. Pager také přináší nové šablony, např. prezentaci obrázků vedle obsahu.

Změny se týkaly ale také již existujících typů obsahů. U článků tak třeba můžete dát větší prostor vašim fotkám. Dělá jsme v Pageru vyměnili textový editor. Ten nový je mnohem spolehlivější a nabízí i nové možnosti přizpůsobení textu, jako změna barvy textu nebo jeho pozadí. Všechny funkce toho starého samozřejmě zůstaly zachovány.

Změny se dotkly i fotogalerií, kde je nově možné obrázky třídit podle tagů, podobně jako články.

Ještě osobnější web

Nové jsou i možnosti přizpůsobení webů. V první řadě jsme se zaměřili na záhlaví webu. Nově je možné roztáhnout horní část webu přes celou šířku okna prohlížeče nebo tvořit víceúrovňová menu. Do menu nyní můžete kromě stránek vašeho webu vkládat i externí odkazy. Na mobilech se navíc menu skrývá, aby zbylo více místa pro samotný obsah webu.

U barev je nově podporována práce s průhledností. Dále si prvky webu můžete lépe přizpůsobit pomocí nastavování vlastností rámečků. Aby se navíc stránky lépe četly, můžete snadněji nastavit maximální šířku stránky.

Stabilita a spolehlivost

Pager jsme před vydáním nové verze testovali víc než kdy dřív, díky čemuž je mnohem spolehlivější, přitom ale zároveň rychlejší. Věříme, že se vám s ním bude hezky pracovat.

Pager factsheet

Velikost programu 1 313 kB (+ 191 kB)
Počet řádků kódu programu 36 400 (+ 3 259)
Počet řádků kódu v řešení 53 932 (+ 5 003)
Číslo revize 791 (+ 175)
Číslo verze programu 96 (+ 8)
Počet chybových kódů 1 160 (+ 99)
Počet aktualizovaných souborů 136