Dokonalé sledování statistik v Pager Beta 2 STATS Update

Matěj Černík

28. 5. 2018

Aktualizace, Statistiky, Beta 2

Právě přicházíme s další várkou novinek, které vám umožní sledovat trendy v používání vašich webů do nejmenších podrobností. K tomu pro vás máme také několik drobností k tomu, abyste statistiky jako takové dále vylepšovali.Jak již bylo řečeno, důraz jsme v nejnovější aktualizaci našeho programu kladli zejména na statistiky, kde jsme se zaměřili na dvě zásadní oblast; šíři zpracovávaných dat a využití získaných informací.

Nově sledované údaje

Moc dobře víme, že dostatek dat o činnostech návštěvníků webu jsou pro další rozvoj naprosto klíčové. V této aktualizaci proto přinášíme celou řadu nově sledovaných metrik, které vám pomohou sledovat úroveň nově přidávaného obsahu, reakce uživatelů na jednotlivé části webových stránek a dokonce i chování na jednotlivých stránkách. Mezi data, která jsou weby z Pageru schopny sledovat od nejnovější verze, tak patří stahování souborů, stránky, ze kterých uživatelé přišli nebo obrázky, které si zobrazili.

Zaměřili jsme se také na blogy a publikační činnost; od teď můžete sledovat, jak uživatelé třídí články pomocí tagů nebo jejich autorů, které stránky jsou nejčtenější nebo kde se rozproudila nejvášnivější diskuze. To vše proto, abyste mohli chování návštěvníků svého webu dostatečně prozkoumat a nabídnout jim takový obsah, který je nejvíce zajímá.

Nové možnosti zpracování

Vždy jsme se snažili o co nejvyšší názornost a rozšiřitelnost všech částí Pageru. Od nové aktualizace tak můžete statistiky sledovat nejen přímo v našem programu, ale vše si můžete exportovat do sešitu aplikace Excel. Tam pro vás máme spoustu předpřipravených tabulek, kde naleznete podrobnější statistiky než v samotném Pageru, hlavně ale můžete využít všech skvělých nástrojů tohoto tabulkového procesoru. Věříme, že pomocí grafů, podmíněného formátování nebo sledování trendů dostanete dostatek údajů pro správné určení směru dalšího vývoje svých projektů.

Další vylepšení pro vaše weby

Cílem této verze není jen statistiky sledovat, ale také je zlepšovat. Z toho důvodu přinášíme dvě změny v chování webů. Úvodní stránka už nemusí mít své vlastní označení v URL adrese, čímž zpřehledňujeme strukturu webu a usnadňujeme jeho nalezení ve vyhledávačích. Dále jsme vašim webům přidali chybové stránky. Vždy se totiž může stát, že se někde zapomene na nějaký odkaz, a hned je malér na světě. Teď se však návštěvníkům zobrazí přívětivá stránka, která jim umožní pohodlný přechod na úvodní stránku webu.

Těšíme se na vaše reakce

A co vy, už jste novinky vyzkoušeli? Abyste nebyli zděšení, projeví se samozřejmě až po nahrání novinek ve vašich webech na serveru. Pokud máte další nápady, jak statistiky rozvíjet, můžete nám dát vědět v diskuzi pod článkem nebo na našem Facebooku. Zároveň se můžete pochlubit, jak se vašim webům v jednotlivých oblastech daří.

Nebo ještě nemáte Pager a o novém webu teprve uvažujete? V takovém případě můžete cestu za vlastní webovou prezentací zahájit stažením programu Pager.


Pager Factsheet

Velikost programu 982 kB (+ 20 kB)
Počet řádků kódu programu 30 743 (+ 716)
Počet řádků kódu v řešení 42 498 (+ 1 158)
Číslo revize 485 (+ 50)
Číslo verze programu 87 (+ 2)
Počet chybových kódů 647 (+ 54)
Počet aktualizovaných souborů 48