BETA 2 Vyhledávání

Matěj Černík

21. 3. 2017

Funkce, Beta 2

Co nabízí vyhledávání na webech z programu Pager?Vytvořili jsme pro Vaše weby vyhledávání. Chceme tím usnadnit práci všem návštěvníkům webů, kterým usnadňujeme orientaci a nabízíme snadný přístup přesně tam, kam chtějí. Zároveň tím ale pomáháme zjistit Vám, uživatelům Pageru, o co mají lidé na Vašich stránkách zájem.

Jak to funguje

Vyhledávání využívá všech vlastností webů, které Pager tvoří. Každému obsahu vytváříme soubor s informacemi, které slouží pro vyhledávání; takovými informacemi může být text, popisky obrázků nebo obsahy buněk tabulky. Když načítáme výsledky hledání, prochází program pouze tyto soubory. Tím je zajištěno, že je hledání rychlé a efektivní.

Abychom hledání ještě zrychlili, jsou výsledky hledání často jen načítány. Před tím musí samozřejmě dojít k jejich uložení; k tomu dojde když někdo výraz vyhledá přímo na webu, nebo když slova načtete Vy ze stránky Vyhledávání v programu Pager. Tento způsob umožňuje hledat rychlostí blesku. Nezapomínejte však výsledky načítat vždy, když web nahráváte, jinak nebudou aktuální.

Určení pořadí stránek

Každý, kdo na webu hledá, chce samozřejmě dostat co nejrelevantnější výsledky. Chce proto, aby nalezená stránka obsahovala hledané slovo co nejvíce krát. Zároveň ale také chce, aby tam byla všechna vyhledávaná slova. Z toho důvodu algoritmus hodnotí četnost všech slov a počítá skóre stránek tak, aby nejvýše byla opravdu ta nejlepší.

Co z toho

Jak jsme psali, vyhledávání může být i pro Vás zajímavým zdrojem informací. Na stránce Hledání v programu Pager můžete vidět, jaké výrazy uživatelé hledali. Z tohoto seznamu lze vyčíst, o co mají uživatelé zájem. Pro Vás to ale také znamená, že by toto téma mělo dostat více prostoru v navigaci nebo na úvodní stránce; upřímně řečeno, pokud někdo něco hledá, znamená to, že napoprvé to nenašel.

Výhody vyhledávání v Pageru

Existují samozřejmě i jiné algoritmy. Sestavili jsme proto pro Vás krátký seznam toho nejdůležitějšího, co má naše hledání navíc:

 • Rychlost.
  Pokud vyhledávání správně používáte, nevykonává web nic než načítání výsledků. Vše se tedy zobrazí téměř okamžitě.
 • Dojem
  Pokud budete používat jiné řešení, určitě to nebude bez reklam. Působí však stránka s reklamami profesionálně? Neberme teď samozřejmě v úvahu stránky, které se reklamou živí.
 • Statistiky
  Naše hledání slouží nejen návštěvníkům, ale i Vám.
 • Bezpečnost
  Na rozdíl od jiných neodesílá naše hledání žádné informace žádným velkým společnostem; všechna data máte pouze Vy.