Beta 2 UX Update

Matěj Černík

8. 4. 2017

Aktualizace, Uživatelské rozhraní, Beta 2

Vydali jsme novou verzi programu Pager. Přináší změny uživatelského rozhraní, diskuze ke článkům a opravy množství chyb.Hlavním cílem při práci na této aktualizaci bylo, jak již název napovídá, zpříjemnění a zlepšení uživatelského rozhraní Pageru. Co se tedy změnilo? Nejzásadnější změnou je zcela jistě odstranění tlačítek z dolní lišty, kde zbylo jen tlačítko Uložit a pokračovat, a jejich nahrazení tlačítky přímo ve stránkách programu a v položkách seznamů. Díky tomu se nám podařilo seskupit všechny ovládací prvky na jednom místě, čímž jsme Vám ušetřili práci a zároveň jsme vše zpřehlednili. Co se týče seznamů, mnoho z Vás jistě uvítá možnost vybrání položky dvojitým poklepáním nebo stisknutím klávesy Enter. Dále také mnoho položek dostalo ikonky, díky kterým budete mít okamžitě přehled o všech položkách seznamu.

Změn v uživatelském rozhraní však bylo více. Na mnoha stránkách jsme lépe využili prostor na Vašich monitorech, obsah se navíc nyní bude přizpůsobovat šířce okna programu. Tím jsme zajistili, že vždy uvidíte vše, co potřebujete. Dále jsme mnoha tlačítkům přidali ikonky, které Vám opět usnadní orientaci. V neposlední řadě jsme přidali náhledy, například seznam článků v seznamu obsahů či náhledy obrázků při tvorbě fotogalerie, přičemž cíl byl opět stejný: zjednodušit Vám práci a učinit program příjemnější a hezčí.

Kromě změn ve vzhledu a ovládání jsme přidali vítanou novinku pro autory blogů: diskuze ke článkům. Začlenit je do webu můžete na stránce Styly článků. Diskuze umožňuje kromě samotného textu zprávy zobrazit i autora a datum vytvoření příspěvku, na které je možné reagovat. Do budoucna se pak určitě zaměříme na možnosti správy příspěvků a větší možnosti jejich přizpůsobení.

Tolik ke změnám, kterých si všimnete na první pohled. Mnoho se toho událo ale také pod kapotou programu, zajímavé například je, že se Pager od minulé aktualizace zmenšil o 34 kB, přestože jsme nic neodebrali, ba dokonce jsme mnoho věcí přidali. Abychom se podělili i o jiné detaily, nově vydaná verze programu se honosí číslem revize 200 a program je tvořen 21 375 řádky. Z dalších, poměrně nenápadných změn, kterých se Pager dočkal, každopádně můžeme jmenovat ještě lepší načítání stylů při tvorbě textového odkazu, vylepšení stability načítání statistik webu, skrývání nepotřebných uživatelských prvků či přípravu na nové nahrávání webů. O tom Vám ale zatím nic neřekneme.

Co bude s Pagerem dál? My se teď zaměříme na nahrávání webů, které bude rychlejší a spolehlivější. Tady na webu se opět podíváme podrobněji na některé funkce, třeba i na právě přidané diskuze. No a vy už můžete další verzi vesele používat. Samozřejmě budete rádi, když se s námi podělíte o zpětnou vazbu přes stránku Zpětná vazba dostupné z domovské obrazovky Pageru nebo třeba přímo tady pod článkem v diskuzi.

Děkujeme Vám, že používáte program Pager a přejeme Vám mnoho úspěchů s Vašimi weby.

Tým Pageru.