Beta 2 TEAMWORK Update

Matěj Černík

18. 4. 2017

Aktualizace, Práce v týmu, Beta 2

Jak jsme slíbili, je tu další aktualizace. Přinesli jsme nové nahrávání, správu sad změn, vyšší bezpečnost a opravili jsme mnoho chyb.Práce v týmu

Jak jsme již zmínili a jak naznačuje název aktualizace, zaměřujeme se na práci v týmu. Jak ji tedy usnadňujeme?

Nahrávání

Začneme tím, co už znáte - nahráváním webu na server. To prošlo výraznou proměnou, kterou však na první pohled nespatříte; využíváme nový nahrávací mechanismus, který nebere v úvahu data úprav jednotlivých souborů, ale pracuje s čísly jejich verzí, které spravuje sám program Pager. Díky tomu je nahrávání spolehlivější a rychlejší.

Stažení nejnovější verze

Často se může stát, že v týmu pracujete každý na něčem jiném. Pokud někdo z Vás něco dokončí a jiný člen pracuje na jiné oblasti webu, neměl doteď možnost získat novinky na svůj počítač bez nahrání svých změn na server. To se teď mění. Přímo na úvodní stránce vidíte, kdo nahrál poslední změnu, a pokud to byl někdo jiný než Vy, můžete si změny stáhnout. Tato akce ovlivní pouze ty soubory, které autor posledních změn provedl, a Vaše práce na jiných souborech zůstane nedotčena.

Seznam sad změn

Přidali jsme do Pageru novou stránku - seznam sad změn. Tady uvidíte všechna nahrání webu na server od vydání této aktualizace. Díky tomu, že je zde autor, datum a popis všech provedených změn, máte skvělou představu o tom, co kdy kdo dělal a jak se Váš projekt vyvíjel.

Bezpečnost

Přestože by se k souborům z Vašeho počítače neměl nikdo dostat, rozhodli jsme se citlivá data více zabezpečit. Soubory s některými údaji o projektu proto ode dneška nebudou dostupné na jiném než Vašem počítači.

Podrobnosti o programu

Jako jsme to udělali minule, chceme Vám nabídnout několik zajímavých dat o programu Pager.

Velikost programu 887 kB
Počet řádků kódu 22 178
Číslo revize 208
Číslo verze programu 74
Počet chybových kódů 311
Počet aktualizovaných souborů 14

Přejeme Vám skvělou spolupráci a dobrou náladu ve Vašich týmech.

Tým Pageru