Beta 2 RELIABILITY Updates

Matěj Černík

1. 5. 2017

Aktualizace, Beta 2

V nové vlně aktualizací se zaměřujeme zejména na spolehlivost. To proto, abyste při tvorbě webu neměli ani ty nejmenší problémy.Protože je náš program stále ve zkušební verzi, mohlo se tu a tam stát, že jsme něco přehlédli. To teď chceme napravit, a proto přinášíme sadu aktualizací Reliability Updates. Tyto aktualizace budou vydané vždy, když budeme mít jistotu, že opravujeme ty nejzásadnější nedostatky a nepácháme žádné další chyby. Nebudeme teď přicházet s žádnými převratnými novinkami (i když nějaké se vždycky najdou), ale budeme se snažit vylepšit spolehlivost, a to jak na úrovni chování programu, tak vzhledu a funkcí programem vytvářených webů.

Podívejme se nejdříve na novinky, které v první z těchto aktualizací přinášíme. První se týkají Editoru stylů, kde jsme vyslyšeli Vaši zpětnou vazbu a přinášíme lepší ovládání pomocí klávesnice a možnost úpravy rozvržení pro různé šířky webu. Druhá část novinek se týká seznamu sad změn, který je nyní mnohem přehlednější.

Co se týče opravených chyb, je možné, že jste si spousty z nich ani nevšimli. Udělali jsme množství menších změn v rozvržení webů, takže nyní budou správně vypadat ve všech prohlížečích. Pokud máte pocit, že Váš web nevypadá, jakby měl, zobrazte si, prosíme, stránku Úprava rozvržení, kde nemusíte nic měnit, jen vždy stiskněte tlačítko Uložit a dál. Pokud Vám bude na výsledku stále něco vadit, podělte se s námi o svůj názor na stránce Zpětná vazba.

Totéž samozřejmě platí, pokud narazíte na nesprávné chování programu, kde jsme také mnoho věcí vylepšili. Důležitá chyba byla opravena u fotogalerií, protože program nenahrával na server obrázky z těchto obsahů. Pokud jste na tento problém narazili, stačí teď zobrazit obsah v programu a stisknout "Uložit a pokračovat" a program se o všechno postará.

Opravených chyb bylo samozřejmě více, jde však často jen o drobnosti. Doufáme, že Vám zatím nezpůsobily žádné potíže.

Jak zjistím, že mám aktuální verzi Pageru?

Teoreticky se může stát, že i po vydání této aktualizace bude docházet k problémům, které měly být opraveny. Jak tedy zjistíte, že používáte nejnovější verzi programu? Je třeba zmínit, že se Pager aktualizuje vždy při vypnutí. Pokud potom Pager zapnete, bude Vám nabídnuto zobrazení novinek v nenovější verzi. Kdybyste si i však stejně nebyli jisti, můžete si otevřít Nastavení a stisknout tlačítko "Seznam změn". Nahoře je vždy vidět název verze, kterou používáte.

Pager Factsheet

Velikost programu 898 kB
Počet řádků kódu programu 22 762
Počet řádků kódu řešení 33 107
Číslo revize 219
Číslo verze programu 76
Počet chybových kódů 317
Počet aktualizovaných souborů 6