Beta 2 PRO Update

Matěj Černík

26. 8. 2017

Aktualizace, Profesionální vývoj, Beta 2

V další aktualizaci Pageru se věnujeme hlavně nástrojům pro profesionální vývoj webů a usnadnění práce s programem.Práce s obsahy

Množství změn se dočkala práce s obsahy webových stránek. Pager nyní nabízí možnosti pro jejich kopírování a přenášení, obsahy můžete převést na kód a dále přizpůsobovat a můžete spravovat jejich konfigurační soubory. Vylepšení naleznete také při úpravě textů. Velikosti písem a rozvržení nyní lépe odpovídají zobrazení na webu a navíc editor zobrazuje i Vámi vložené HTML tagy. Potěšeni budete i v případě, že rádi používáte tabulátor; tím nyní můžete zpřehlednit jak text, tak i kód.

Možnosti práce s obsahy

Editor stylů

Jedním z nejpokročilejších nástrojů pro profesionály se stává Editor stylů. V současné verzi umožňuje styly lépe třídit a navíc přidává novou oblast; styly obsahů. Ty využijte hlavně v případě, že do vlastních tříd zabalujete obsahy. Pokud totiž vybíráte vhodnou třídu pro obsah stránky, uvidíte vždy přehledně seznam všech vhodných šablon.

Asistent pro vyplňování polí

Asistent pro vyplňování polí se bude hodit v případě, že přesně nevíte, jaký má mít vstup formát. Tímto nástrojem nejen nahrazujeme starý systém hlášení špatného vstupu pomocí vyskakovacích oken, vylepšujeme ale také kontrolu vstupů tak, aby titulky a odkazy nebyly stejné jako u jiné stránky.

Asistent pro vyplňování polí

Možnost barevného zvýraznění polí v seznamech

Stávalo se Vám také, že jste měli na webu velké množství stránek a v seznamu jste je těžko hledali? S tím je teď konec. Po stisknutí pravého tlačítka na položce si můžete vybrat, jakou barvou pole zvýraznit. Tyto barvy pak slouží jen Vám a umožňují okamžitou orientaci v dlouhých seznamech.

Zvýrazňování položek seznamů

Změny pod pokličkou

Kromě viditelných změn jsme upravili množství věcí, které sice přímo nepoužíváte, jejich chování ale často poznáte. Pager je díky tomu nyní spolehlivější, jednodušší, rychlejší a robustnější. Jsme přesvědčeni, že Vám tím při vytváření Vašich webů připravíme ty nejlepší možné podmínky.

Pager Factsheet

Velikost programu 870 kB
Počet řádků kódu programu 25 770
Počet řádků kódu v řešení 36 691
Číslo revize 313
Číslo verze programu 84
Počet chybových kódů 484
Počet aktualizovaných souborů 26